o cocuklari
o cocuklari

1 Gece 2 Gün Konaklamalı Tur Programı - Midilli Adası

1 Gece 2 Gün Konaklamalı Tur Programı

1. Gün

08.30 Ayvalık’ta, gümrüğün hemen karşısında, Jalem tur Acentesinde buluşma.

09.00 Gümrük işlemlerinin ardından, güzergahın en hızlı tekneleriyle Midilli’ye hareket. Midilli’ye yarış ve rehberimiz eşliğinde şehir merkezi ve eski Osmanlı çarşısında gezi. Alışveriş alanları, Metropol Kilisesi, Yeni Cami ve Türk hamamı gibi merkezdeki tarihi eserlerin tanıtılması. Çarşıda serbest öğle yemeği.

15.00 Agiasos dağ köyü için hareket. Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyünün, köye özgü tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerin sergilendiği şirin köy çarşısından geçerek Ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi ve Agiasos Etnograf ya Müzesi’ni ziyaret. Dilek ve adaklarımızı sunduğumuz ziyaretimizden sonra çarşı meydanında Agiasos’un gizli baharatlarla hazırlanan kaynarını tatmak için kısa bir molanın ardından Midilli merkeze dönüş ve otele yerleşme

21.00 Geleneksel Yunan yemekleri ve dansları eşliğinde unutamayacağınız bir akşam yemeği ve Yunan gecesi eğlencesi.

2. Gün

Otelde kahvaltı ve otelden ayrılış.

10.00 Thermi şehri üzerinden adanın kuzeyine hareket. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a yarış. Köyde sadece Ortodoks ‘alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış, çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastır ı ve Kilisesini ziyaret… Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası… Unlu yazar Stratis Mırıvilis’ın koyu Skamnıa’dan geçerek adanın kuzey ucu Molivos’a yarış.. Mimari-si, tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Osmanlı dönemi camileri, çeşmele-ri ve cumbalı evleri ile suslü Molivos’un, arnavut kaldı runlı, otantik sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüytışlin ardından serbest zaman… Bu sevimli kasabada alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo ıle geleneksel lezzetleri tatma keyfi seçeneklerı sizleri bekliyor… Molivos turumuzdan sonra Petra, Kaloni şehri ve körfezi, ılk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikayeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye yarış ve otele transfer.

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

• Ayvalık- Midilli gidiş-dönüş tekne biletleri

* 4 yıldızlı otelde 1 gece konaklama (kahvaltı dahil)

• Yunan gecesi (içki hariç) * Tur boyunca tüm transferler

• Müze ve ören yeri giriş ücretleri

• Türkçe rehberlik hizmeti

Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler:

* Vize ücreti

* Yurtdışına çıkış harcı

*2 öğle yemeği

* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

Not: Gezi otelleri, gruptaki kişi sayısı ve otellerdeki müsaitlik durumuna göre Blue Sea, Heliotrope ya da Silver Bay’den biri olarak belirlenecektir. Not: Iki ebeveyn refakatindeki 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş çocuklar %50 indirinılidir. Not: Mitilene Tours gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Not: Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler.